7 نکته برای مقابله با افسردگی 

وقتی با افسردگی دست و پنجه نرم می کنید همه چیز احساس چالش بیشتری می کند. رفتن به محل کار، معاشرت با دوستان و یا حتی تازه بیرون آمدن از رختخواب می تواند احساس یک مبارزه کند.

اما مواردی وجود دارد که می توانید برای کنار آمدن با علائم و بهبود کیفیت زندگی خود انجام دهید. در اینجا هشت نکته برای زندگی با افسردگی آورده شده است.

یک شبکه پشتیبانی ایجاد کنید

یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای کمک به خود در افسردگی انجام دهید – غیر از دارو و درمان – ایجاد حمایت اجتماعی قوی است.

برای برخی، این ممکن است به معنای ایجاد روابط قوی تر با دوستان یا خانواده باشد. دانستن اینکه می توانید برای کمک به عزیزانتان حمایت کنید، می تواند کمک زیادی به بهبود افسردگی شما کند.

از نظر دیگران، یک گروه پشتیبانی از افسردگی می تواند کلیدی باشد.

استرس خود را کاهش دهید

وقتی استرس دارید، بدن شما بیشتر هورمونی به نام کورتیزول تولید می کند. در کوتاه مدت، این یک چیز خوب است زیرا به شما کمک می کند تا برای مقابله با هر آنچه در زندگی شما استرس ایجاد می کند ، آماده شوید.

با این حال، در طولانی مدت ، می تواند مشکلات زیادی از جمله افسردگی برای شما ایجاد کند . هرچه بیشتر از تکنیک های کاهش استرس استفاده کنید، بهتر است زیرا خطر افسردگی شما را کاهش می دهد.

7 نکته برای مقابله با افسردگی 
بهداشت خواب خود را بهبود ببخشید

خواب و خلق و خوی ارتباط تنگاتنگی دارند. مطالعه 2014 نشان داد که 80٪ از افراد مبتلا به اختلال افسردگی اساسی اختلالات خواب را تجربه می کنند

اما، ممکن است احساس کنید که فقط نمی توانید به خواب بروید. یا شاید شما برای بیرون آمدن از رختخواب تلاش می کنید زیرا همیشه احساس خستگی می کنید.

بهداشت خواب می تواند کلید بهبود کیفیت و کمیت خواب شما باشد.

حداقل یک ساعت قبل از خواب دستگاه های الکترونیک را خاموش کنید. برای خواندن کتاب یا انجام فعالیت آرامش بخشی دیگر از نور کم استفاده کنید.

از تختخواب خود فقط برای خواب و فعالیت جنسی استفاده کنید. انجام کار در رختخواب یا حتی در اتاق خواب می تواند باعث شود شما تختخواب خود را به جای آرامش با استرس مرتبط کنید.

عادات غذایی خود را بهبود ببخشید

تحقیقات برای یافتن ارتباط روشن بین رژیم غذایی و سلامت روان ادامه دارد. در حقیقت، مطالعات زیادی انجام شده است که نشان می دهد بهبود تغذیه می تواند از بیماری روانی پیشگیری و درمان کند ، به طوری که روانپزشکی تغذیه ای به یک جریان اصلی تبدیل شده است.

بسیاری از مواد مغذی ضروری مغز وجود دارد که می تواند بر افسردگی تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال 2012 نشان داد که کمبود روی علائم افسردگی را افزایش می دهد

بهبود رژیم غذایی می تواند کلید کاهش علائم باشد.

اما قبل از اینکه تغییرات اساسی در رژیم خود ایجاد کنید یا شروع به مصرف ویتامین ها یا مکمل ها کنید ، با پزشک خود صحبت کنید.

 

بیاموزید چگونه افکار منفی را متوقف کنید

افسردگی نه تنها احساس بدی در شما ایجاد نمی کند بلکه می تواند باعث شود شما فکر منفی بیشتری داشته باشید. با این حال تغییر آن افکار منفی می تواند روحیه شما را بهبود بخشد.

درمان رفتاری شناختی (CBT) نوعی از درمان است که برای تغییر الگوهای متداول تفکر منفی به نام تحریف شناختی به منظور از بین بردن افسردگی کار می کند.

مقابله با به تأخیر انداختن

علائم افسردگی، مانند خستگی و مشکل در تمرکز، تعلل را وسوسه انگیز می کند.

کنار گذاشتن کارها به افسردگی دامن می زند. این می تواند منجر به افزایش احساس گناه، نگرانی و استرس شود.

مهم است که مهلت تعیین کنید و زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. اهداف کوتاه مدت را تعیین کنید و سخت کار کنید تا مهمترین کارها ابتدا انجام شود. هر کاری که با موفقیت انجام دهید به شما کمک می کند تا عادت به تعویق انداختن را از بین ببرید.

 

 

یک جعبه ابزار سلامتی ایجاد کنید

جعبه ابزار سلامتی مجموعه ای از ابزارها است که می توانید هنگام آرامش خاطر به آرامش خود کمک کنید

ابزاری که به نظر شما مفیدترین است ممکن است برای شخص دیگری مفید نباشد بنابراین مهم است که به دقت بررسی کنید چه چیزهایی می توانند به شما کمک کنند تا بهترین حالت را داشته باشید.

به کارهایی فکر کنید که دوست دارید هنگام خوشحالی انجام دهید. سپس  وقتی حالتان خوب نیست، یکی از آن فعالیت ها را امتحان کنید.

نوازش حیوان خانگی، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود، دوش آب گرم یا خواندن یک کتاب خوب تنها چند ابزار مفید برای شماست.

لیستی از فعالیت هایی را که ممکن است هنگام احساس بدی امتحان کنید ایجاد کنید. سپس، فعالیتی را برای امتحان کردن انتخاب کنید که وقت خاصی را پشت سر بگذارید.

 

اگر به مطالعه درباره افسردگی علاقه مند هستند، می توانید “کتاب صوتی خداحافظی با افسردگی برای همیشه” را تهیه کنید و به مبارزه با افسردگی بپردازید.

 

برای اطلاعات از آخرین کتاب های صوتی منتشر شده به وب سایت و اینستاگرام ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید