5 راه برای تقویت نیروی اراده 

5 راه برای تقویت نیروی اراده 

نیروی اراده چیزی است که شما همیشه می توانید داشته باشید زیرا از درون ناشی می شود. بنابراین آنچه شما باید انجام دهید این است که از درون قدرت داشته باشید و قدرت اراده خود را شکوفا نگه دارید و از مزایای آن به طور مداوم بهره مند شوید. فواید یک اراده قوی بسیار زیاد است، اما چگونه می توانید آن را تقویت کنید؟ در زیر چندین روش ذکر شده است که می توانید قدرت اراده خود را تقویت کنید:

1. مراقبه کنید

هر روز حتی برای مدتی کوتاه مدیتیشن کنید. هر روز صبح که ذهن شما تازه است و هنوز به کارهای روزمره یکنواخت مشغول نشده اید، مدتی بنشینید و مراقبه کنید. در ابتدا پنج دقیقه شروع کنید و سپس به راحتی مدت زمان را افزایش دهید. به محض شروع به انجام این کار از هوشیاری و قدرت ذهن خود شگفت زده خواهید شد. این قطعاً مغز شما را تقویت کرده و قدرت اراده شما را بهبود می بخشد.

2. دست از شکایت بردارید

باید بلافاصله از چیزهایی که مطابق انتظار شما نیست شکایت ئو گله نکنید. به یاد داشته باشید که این خود شما هستید که مسئول همه چیز هستید. این افکار شما هستند که بر آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد حاکم هستند. بنابراین به جای شکایت، باید تمرکز خود را بر تغییر افکار خود بگذارید و در زندگی خوش بین باشید. به جای اینکه به چیزهای نادرست فکر کنید ، از چیزهای شگفت انگیز قدردانی کنید و سپس ببینید که چگونه منفی اطراف شما از بین می رود.

3. از تخیل خود استفاده کنید

تصور کنید زندگی شما چگونه رقم خواهد خورد وقتی که به همه چیزهایی که می خواهید در زندگی به دست بیاورید، برسید. شما باید تصور کنید که زندگی شما مانند زمانی خواهد بود که یک بار در زندگی به هدف خود رسیده اید. تصور کنید که چقدر احساس فوق العاده ای می کنید و چقدر اعتماد به نفس خواهید داشت. به این ترتیب قدرت اراده شما افزایش می یابد تا در واقع تخیل شما را به واقعیت تبدیل کند.

4. به خودتان پاداش دهید

قدرت اراده شما به احساس شما نسبت به آن بستگی دارد. شما اهداف زیادی در زندگی دارید. برخی کوتاه مدت و برخی بلند مدت هستند. هر هدف کوتاه مدت که انجام می دهید ، شما را به هدف بلند مدت خود نزدیک می کند. اما هر بار که موفق می شوید به هر چیزی برسید ، هر چقدر هم که کوچک باشد ، باید به خود پاداش دهید به گونه ای که از آنچه به دست آورده اید احساس خوبی داشته باشید. هنگامی که به چیز قابل توجهی دست یافتید ، به خود اجازه دهید تا کمی لذت ببرید. این قدرت اراده شما را تقویت کرده و اشتیاق را زنده نگه می دارد.

5. دست از نگرانی بردارید

به یاد داشته باشید که نگرانی هرگز مشکلی را حل نمی کند و حل نخواهد شد. بنابراین نگرانی بی فایده است. درعوض، شما باید به چیزهایی که باعث خوشبختی شما هستند تمرکز کنید و برکت خود را بجای شکایت از مواردی که انتظارات شما را ندارند ، بشمارید.

 

برای اطلاعات از آخرین کتاب های صوتی منتشر شده به وب سایت و اینستاگرام ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *