چشم سوم (که به آن چشم ذهن یا چشم داخلی نیز گفته می شود) یک مفهوم عرفانی و باطنی از یک چشم نامرئی به حساب می آید که معمولاً به صورت واقع شده در پیشانی انسان به تصویر کشیده می شود و آگاهی و فهمی فراتر از دید معمولی می دهد. چشم سوم در فرهنگ باستانی هند، «آجنا» یا «چاکرای سوم» خوانده می شود که ششمین چاکرای اصلی در بدن، بر طبق آیین هندو می باشد. آجنا به ادعای آیین هندو قسمتی از مغز است که می توان از طریق فعالیت هایی مانند مدیتیشن، یوگا و سایر فعالیت های روانی آن را قوی تر ساخت؛ همان طور که یک عضله را می توان قوی تر ساخت.

در آیین هندو این چاکرا، نشان دهنده ذهن ناخودآگاه می باشد و ارتباط مستقیمی با «برهمن» دارد. در حالی که یک انسان با دو چشم این توانایی را دارد که دنیای فیزیکی را ببیند، به عقیده پیروان هندوئیسم چشم سوم، قدرت دیدن آینده را هم به انسان می دهد. این گروه معتقدند که چاکرای چشم سوم به بینش انسان ها متصل است و به آن ها توانایی ارتباط با دنیا را می دهد و کمک می کند که از گذشته و آینده پیام دریافت کنند.

 

 

کاربرد چشم سوم

چشم سوم پلی ارتباطی بین ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه، مغز و ذهن و فیزیک و متافیزیک می باشد. چشم سوم شاه راهی برای رفتن به فراسوی مکان و زمان محسوب می شود. یعنی اینکه زمانی که جسم ما در لحظه حال است نمی تواند همزمان در گذشته و یا آینده هم حضور داشته باشد و یا لحظه ای که در یک مکان است نمی تواند در همان لحظه در یک مکان دیگر نیز حضور داشته باشد. اما این وضعیت در مورد کالبد متافیزیکی انسان صدق نمی کند. پس در واقع با چشم سوم می توان به تمام مکان ها و زمان های عالم مادی و ماورایی سفر کرد.

به عبارت دیگر چشم سوم دریچه ورود انسان به دنیای معنویت می باشد. چشم سوم همچنین ابزاری برای تله پاتی می باشد. تله پاتی یعنی دور آگاهی و ایجاد ارتباط از طریق افکار بدون استفاده از حواس پنجگانه و فعل و انفعالات فیزیکی. اگر چشم سوم فعال باشد می توان از طریق تله پاتی ارتباط برقرار کرد.

تمرکز به همراه چشم سوم

مثل احساسی که از بین عشاق واقعی وجود دارد و ممکن است از فرسنگ ها دورتر با هم در ارتباط باشند و این دلیلی به جز امواج مغزی هماهنگ و یکسان در آن ها نیست که عاملش عشق است. با این توضیحات شما می توانید برای هر شخصی پیام بفرستید. البته باید بتوانید بر روی چشم سوم خود تمرکز کنید و در این هنگام تصویر شخص مورد نظر را در ذهن خود تجسم کنید و با تجسم خلاق خود او را در حال دریافت پیام ببینید. چشم سوم کانال ارتباطی با ضمیر ناخودآگاه و مرکز نیروی درونی ماست، به همین علت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. ضمیر ناخودآگاه عاملی است که می تواند ما را به اهداف مان برساند و با برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه می توان به تمام خواسته ها دست پیدا کرد.

از طریق چشم سوم می توان با خود برتر ارتباط برقرار کرد. قدرت ذهن، خرد، عقل، درک شهودی و بصیرت در چشم سوم نهفته است. این نکته جالب که باید آن را بدانید تمام افکار و احساساتی که ما به چشم سوم انتقال می دهیم. انرژی جذب می کنند تا در نهایت از طریق قانون جذب به واقعیتی در دنیای مادی تبدیل شوند. ممکن است فوراً اتفاق بیفتند و یا شاید کمی طول بکشد، اما بالاخره چیزی که تصور و تجسم کرده ایم دوباره ظاهر و نمایان می شوند و در واقع خلق می شوند.

 

چشم سوم چیست و نشانه های فعال بودن آن

 

پس با این تفاسیر چشم سوم همه چیز را خلق می کند، در نتیجه بهتر است همیشه برای خودمان و دیگران چیز های خوب طلب کنیم، آرزوی خوب و خیر داشتن برای دیگران به ما آرامش می دهد و همچنین بدخواهی برای دیگران حس ناخوشایندی در ما ایجاد می کند، پس برای آرامش خودمان هم که شده برای تمام موجودات چیزی جز خیر و آرامش نخواهیم و مراقب کارما ی اعمال خود باشیم.

انسان چه زمانی با چشم سوم آشنا شد؟

تمدن سومر در بین النهرین، یکی از کهن ترین تمدن های بشری می باشد که در حاشیه رود های دجله و فرات در خاک کشور عراق امروزی و در حدود ۵ تا ۴ هزار سال پیش از میلاد مسیح شکل گرفت. به باور بسیاری از کارشناسان، سومریان جزو اولین پیشگامان ایجاد فرهنگ شهری و تمدن هستند و گویا نخستین تمدن آن ها در هزاره چهارم پیش از میلاد در «اوروک» ایجاد شد.

نشانه های فعال شدن چشم سوم

همه انسان ها دارای چشم سوم هستند، اما این چشم در همه این افراد فعال نیست و به اصطلاح در برخی از افراد باز و فعال و در برخی دیگر بسته است؛ بنابراین در داشتن چشم سوم همه انسان ها یکسان هستند، اما این قدرت در برخی از افراد فعال می باشد هرچند که شاید این افراد از فعال بودن آن آگاه نباشند.

علائمی که ما را از فعال بودن چشم سوم آگاه می سازد عبارت انداز:

 1. عادات غذایی تغییر می کند: یکی از علائم فعال شدن غده ی صنوبری و باز شدن چشم سوم، تغییر در الگو های غذایی است. شما اکنون از آنچه که می خورید آگاهی بیشتری خواهید داشت. به گیاهخواری گرایش پیدا می کنید و برای تغذیه تان ارزش بسیاری قائل خواهید بود. شما تمایل پیدا می کنید که تنها به مصرف چیزی بپردازید که برای بدن و ذهن شما فایده در بر خواهد داشت.
 2. همه چیز تبدیل به انرژی می شود: شما هر چیزی را در عالم هستی به عنوان انرژی تشخیص خواهید داد و شناسایی خواهید کرد. شما می توانید مشاهده کنید که انرژی در اطراف شما به حرکت در می آید و کل گیتی را علامت گذاری می کند. این، باعث ایجاد آگاهی جمعی درون شما خواهد شد.
 3. احساس یکی بودن با طبیعت: با اضافه کردن فرکانس های بیشتر به روح خودتان در هنگام فعال سازی غده ی صنوبری و باز شدن چشم سوم، قادر خواهید بود تا با نیرو های بیشتری از طبیعت همگام سازی شوید و طبیعت را با خود پیوند بزنید.
 4. عمیق تر شدن درک و احساسات: همه چیز زنده تر به نظر می رسد، حتی هوایی که در اطراف شما جریان دارد. شما می توایند احساس کنید که این هوا شما را لمس می کند، به نوازش شما می پردازد و یا حتی با شما ارتباط برقرار می کند. هر احساس و درکی بار ها قدرتمند تر از گذشته قابل درک خواهد بود و زندگی بسیار لذت بخش تر می گردد و حتی شما قابلیت این را دارید که بر خستگی و نا امیدی غلبه کنید.
 5. ایجاد احساس سردرد: بازشدن چشم سوم ممکن است با سردرد همراه باشد و این امر به ویژه برای کسانی که اولین بار با این موضوع برخورد می کنند، نمود بیشتری دارد.
 6. حساس شدن به نور: وقتی چشم سوم انسان باز باشد قادر خواهید بود که رنگ ها و اشیاء را با وضوح و حساسیت بیشتری ببینید و همین امر سبب می شود چشمان شما به نور حساس شود.
 7. احساس نیاز به تغییر در مسیر زندگی: در طول زمان فعال سازی غده ی صنوبری و باز شدن چشم سوم ممکن می باشد یک تمایل قوی برای تغییر شغل و حرفه تان، روابط، عادت ها و مسیر زندگی گذشته در شما بوجود آید.
 8. آگاهی از مسیر آینده: اکنون دیگر هدف و افسانه شخصی خود را به خوبی می شناسید و به همین دلیل است که دیگر نیازی به پیگیری کار های نامناسب ندارید.
 9. بالا رفتن قوه ادراک: اکنون شما به سطح بالاتری از ادراک دست پیدا کرده اید و همه ی آن چیز هایی که در گذشته هوش و حواستان را تیره و تار می کردند دیگر وجود نخواهند داشت. اکنون شما قادرید تا نمایی فراتر از ماتریالیسم و ماده را مشاهده کنید.

 

چشم سوم چیست و نشانه های فعال بودن آن

 

دیگر نشانه های مهم فعال شدن چشم سوم

 1. آشکار شدن قدرت های درونی: قدرت های درونی تان بروز پیدا می کنند و شما را قادر به انجام اعمال و وظایفی خواهند کرد که در زندگی گذشته تان فقط رویای آن ها را می دیده اید.
 2. افزایش ظرفیت های ذهنی: افق های ذهنی شما گسترش می یابد و توانایی استثنایی ای برای تمرکز پیدا خواهید کرد و هر چیزی که ذهن شما را تیره و تار می کند، از بین خواهد رفت. شما در مورد آنچه که می خواهید و در مورد احساس هایتان، روشن خواهید شد. احساسات و عقایدتان دیگر شما را در دوراهی قرار نمی دهند.
 3. افزایش قدرت شهود: قدرت شهود شما به طرز قابل توجهی افزایش خواهد یافت. قبلا سیگنال ضعیفی از درونتان دریافت می کردید. شما نمی توانستید این سیگنال ها را تفسیر کنید، و به جای این که شما را به سوی سرنوشت تان هدایت کنند موجبات گمراهی شما را فراهم می کردند. اما هنگامی که چشم سوم شما باز می شود، بدن شما در مسیر بسیار بهتری با روحتان هماهنگی پیدا خواهد کرد. حالا می توانید ترس را پیش بینی کنید و با دقت بسیار شگفت انگیزی آینده را پیشگویی کنید.
 4. ذهن مردم را می خوانید: در گذشته شما قادر بودید فقط ظاهر آدم ها را ببینید، اما الان می توانید به صورت باطنی نیز افراد را مشاهده کنید و افرادی که به ظاهر خوب و با ایمان هستند را شناسایی کرده و نقاب آنان را بردارید. حتی می توانید قبل از اینکه کسی از شما سوالی کند، جواب آن را حدس بزنید و او را به حیرت آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست