کتاب صوتی تفکر مثبت نوشته جول اوستین به ما می‌آموزد که چگونه می‌توانیم افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کینم و به آرامش درونی برسیم.

جول اوستین (Joel Osteen)، نویسنده، بزرگ‌ترین روانشناس انگیزشی و کشیش ارشد بزرگترین کلیسای جهان به نام لیکوود می‌باشد. صحبت‌های اوستین بیشتر به جلسات مشاوره روانشناسی شباهت دارد تا موعظات دینی. جول اوستین تا به الان هفت کتاب نوشته که تمامی این کتاب‌ها در صدر کتاب‌های برتر نیویورک تایمز قرار گرفته‌اند و بسیاری از آن‌ها در بیش از 200 هفته، جزء بهترین کتاب‌های نیویورک تایمز واقع شده‌اند.

هر روز ما به انتخاب نوع نگرشی که قصد داریم داشته باشیم، می‌پردازیم. می‌توانیم انتخاب کنیم که شاد باشیم، در انتظار چیزهای خوب باشیم و مطمئن باشیم که رویاهایمان اتفاق خواهند افتاد. یا می‌توانیم انتخاب کنیم که منفی باشیم و بر روی مشکلات‌‌مان متمرکز شویم و یا بروی چیزهایی که انجام نشده‌اند تمرکز کنیم و ناامیدی و نگرانی را با خود همراه کنیم. هیچکس نمی‌تواند شما را به داشتن نگرشی ویژه مجبور نماید، بنابراین اگر انتخاب کنید که مثبت باشید زندگی خیلی بهتر ادامه خواهد داشت.

هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌شوید انتخاب کنید که شاد باشید، برای روزی که در پیش دارید شکرگزاری را انتخاب کنید، انتخاب کنید که بر روی چیزهای ممکن تمرکز داشته باشید. اگر شما انتخاب نکنید یک نگرش خوب به صورت خودکار به وجود نمی‌آید، پس به سراغ دیدگاه و تفکرات مثبت بروید.

اگر اینطور فکر کنید که حس خوبی برای رفتن به سرکار ندارید یا موانع زیادی پیش روی‌‌تان قرار گرفته و یا هیچ چیز خوبی برای شما اتفاق نمی‌افتد، به احتمال بسیار زیاد به تفکر منفی برخواهید گشت. مشکل این خواهد بود که یک نگرش منفی زندگی شما را محدود خواهد کرد.

قطعاً همه ما با مشکلات مواجه می‌شویم، همه ما زمان‌های سختی را داریم اما باید اینگونه بنگریم که این مشکل اتفاق نیفتاده که از بین نرود بلکه اتفاق افتاده تا بگذرد. در این جور مواقع بهتر است این جمله را برای خود یادآور شویم و تکرار کنیم و باور کنیم که همه چیز درست خواهد شد؛ «می‌دانم خداوند همچنان بر تخت پادشاهی نشسته است. کنترل کامل زندگی‌ام را در دستان خداوند می‌‌‌باشد او گفته است که برنامه‌هایش برای من، فقط جهت خیر است و نه شر.»

من امروزم را با احساس شکست و افسردگی شروع نمی‌کنم و بر نداشته‌هایم تمرکز نخواهم کرد، من امروز نگرش ام را تغییر می دهم. خداروشکر می‌کنم که زنده‌ام و نفس می‌کشم، سالم هستم و خانواده‌ام را دارم. پس من هر روز را به بهترین شکل ممکن زندگی خواهم کرد.

معرفی کتاب صوتی تفکر مثبت

پرورش تفکرات مثبت

جول اوستین معتقد است که خیلی باید جزئی به مسائل و داشته‌هایتان نگاه کنید و از کنار هیچ اتفاقی بی‌اعتنا رد نشوید حتی از کنار این گونه مسائل:

 •  امروز صبح بدون کمک هیچکس توانستید از رختخواب برخیزید.
 • با باز کردن چشم هایتان توانستید ببینید.
 • توانستید با گذاشتن پاهایتان روی زمین راه بروید.
 • وقتی همسرتان به شما گفت «دوستت دارم»، شما توانستید بشنوید.
 • توانستید وقتی فرزندتان شما را بغل کرد، او را حس کنید.
 • وقتی صبحانه خوردید، طعم آن را توانستید بچشید.

بنابراین اگر می خواهید نگرش درستی داشته باشید باید در این راستا تمرین کنید و قدردان کوچک‌ترین و جزئی‌ترین چیزهایی که خداوند به شما داده است، باشید.

هر لحظه ممکن است زندگی ما تمام شود و هیچ ضمانتی وجود ندارد که ما سال بعد همین موقع در این دنیا باشیم. از این رو نویسنده این کتاب از ما می‌خواهد که یاد بگیریم:

 • هر روز خود را با رضایت کامل زندگی کنیم.
 • شکایت نکنیم.
 • روی مسائل اشتباه تمرکز نکنیم.
 • شاد و خرشند باشیم که فرصت تجربه امروز را داریم.
 • زندگی را به معنای واقعی، «بدون نگرانی» زندگی کنیم.

یادتان نرود که شکایت کردن فقط آمدن روزهای بهتر را به تعویق می‌اندازد، اما آن زمانی که سپاسگزار باشید خداوند وارد میدان می‌شود و به جای شما با مشکلات می‌جنگد.

جول اوستین می‌گوید جندی پیش خبرنگاری نظر مرا درباره دو نفر پرسید، من گفتم که آن‌‌ها را اصلاً نمی‌شناسم و هرگز درباره‌شان نشنیده‌ام. حرف من به نظرش خیلی بامزه و خنده‌‌دار بود. پرسیدم آن‌ها چه کسانی هستند، او گفت که آن‌ها رک‌ترین منتقدان هستند و همیشه و همه جا درباره من حرف می‌زنند. خبرنگار باورش نمی‌شد که من حتی چیزی درمورد آن‌ها نشنیده‌ باشم. اما من این اصل را آموخته‌ام: «من وقتم را با درگیر شدن در موضوعاتی که برایم اهمیتی ندارند، هدر نمی دهم. یاد گرفته‌ام که منتقدان نمی‌توانند من را از هدفم دور کنند و چیزی که از من می‌گویند تعیین کننده شخصیت من نخواهد بود.»

معرفی کتاب صوتی تفکر مثبت

 

چرا باید نگرش و تفکرات خود را تغییر دهیم؟

می‌خواهم در قالب یک مثال خیلی ساده به شما نشان دهم که چرا باید سعی کنیم نگرش و تفکرات مثبت را انتخاب کنیم تا بتوانیم بر یک سری از مشکلات غلبه کرده و احساس خوبی داشته باشیم. خیلی از افرادی که روزانه در اطراف خود با آن‌‌ها در ارتباط هستیم، ممکن است آنطور که ما می‌خواهیم با ما رفتار نکنند و یا خیلی از اتفاقاتی که در طول روز برای ما اتفاق می‌افتد، ممکن است باب میل ما نباشند. به عنوان مثال:

 • ممکن است کسی که خیلی به او علاقه دارید به طور ناگهانی شما را ترک کند و شما حتی نتوانید این موضوع را باور کنید.
 • ممکن است ناگهان جواب آزمایش‌تان منفی باشد و شما به بیماری مبتلا شوید که باورش برای شما خیلی سخت باشد.
 • ممکن است همکارتان در سرکار با شما بد حرف بزند و شما را بی‌اعتبار جلوه بدهد.

بهترین کار این است که این حقیقت را باید قبول کنید که برخی از مردم هرگز شما را نمی‌پذیرند و هرگز به توانایی های شما توجه نمی‌کنند، اشکالی ندارد نباید این امر موجب پریشانی شما شود. همیشه بر این باور باشید که خداوند همیشه افراد مناسبی را سرراهتان قرار می‌دهد تا پذیرای شما باشند. آن‌ها کسانی هستند که خوشحال‌تان می‌کنند و در محقق شدن سرنوشت‌تان به شما کمک می‌کنند.

خواندن کتاب صوتی تفکر مثبت اثری ارزشمند از جول اوستین راه مثبت‌اندیشی را برای شما هموار خواهد کرد و باعث جذب هرگونه اتفاقات مثبت و خوشایند در زندگی شما خواهد بود کافیست در این راه محکم قدم بردارید و قله خوشبختی را فتح نمایید.

بسیاری از کتاب‌های خود شناسی، روانشناسی و توسعه فردی در وب سایت نازنین آذرسا به صورت صوتی در اختیار علاقه‌مندان قرار داده شده است. جهت تهیه دیگر کتاب‌های جول اوستین و سخنرانی‌‌های وی به قسمت محصولات وب سایت ما مراجعه نمایید.

آخرین محصولات
گویندگی و فن بیان
فهرست