همۀ انسان ها در حرفه یا کاری استعداد دارند، اما معمولاً در شناخت آن ها موفق نیستند. بیشتر اوقات استعدادها برای ما پنهان و ناشناخته باقی می مانند. این استعدادها در برابر چشم ما هستند، اما در شناخت آن ها موفق نیستیم و آن ها را فراموش می کنیم.

کارهای شناخت استعدادهای پنهان

همه ی ما تعداد زیادی استعداد داریم که هنوز نمی دانیم که دقیقا چه چیزی هستند. حتی جول اوستین چند کتاب و سخنرانی برای پاسخ به سوال چگونه استعداد خود را کشف کنیم منتشرکرده است که شما می توانید آن را مطالعه کنید. که شما می توانید نسخه صوتی این سخنرانی ها و کتاب ها را با صدای نازنین آذرسا در وب سایت نازنین آذرسا تهیه کنید چرا که با کمترین قیمت و بهترین کیفیت انواع کتاب ها را منتشر می کند.

 

استعداد پنهان

 

1.کارهایی که انجام آن برای شما ساده وپیش پا افتاده است

آیا انجام یک سری از امور بیش از حد برایتان آسان و پیش پا افتاده اند، اما عده ای دیگر همین کارها را با سختی و مشقت انجام می دهند؟ اگر فکر می کنید بعضی از کارها بیش از حد ساده و پیش پا افتاده هستند، اما اطرافیان به شما می گویند که این طور نیست و آن ها همین کارها را با سختی و اختصاص زمان بسیاری به انجام می رسانند، واقعیت این طور می باشد که شما در انجام آن امور توانایی دارید. در واقع یکی از استعدادهای پنهان شما انجام آن کارها است. پس برای یافتن استعداد پنهان خود بیشتر از قبل به این دست کارها دقت کنید. شما می توانید نسخه صوتی این سخنرانی ها و کتاب های مرطبت را با صدای نازنین آذرسا در وب سایت نازنین آذرسا تهیه کنید چرا که با کمترین قیمت و بهترین کیفیت انواع کتاب ها را منتشر می کند.

2.کارهایی که از انجامشان لذت می برید.

این امکان وجود دارد که استعداد پنهان شما به نحوی دیگر خودنمایی کنند. از انجام چه کارهایی خسته نمی شوید؟ از انجام چه کارهایی لذت می برید؟ چه کارهایی را در اوقات فراغت خود انجام می دهید؟ فرض کنید که تمام امور بر وفق مراد است و امروز را باید برای خود وقت بگذارید. چه کارهایی می کنید؟ به سراغ ساز خود می روید؟ به باغبانی روی می آورید؟ یا قلم بر دست می گیرید و شروع به نوشتن می کنید؟ به هر کاری که روی آوردید، در واقع در انجام آن کار استعداد داشته و توانمند هستید. پس اگر به دنبال کشف استعداد پنهان خود هستید، فهرستی از این کارها ایجاد کنید.

 

استعداد پنهان

 

3.علاقه و توانمندی که در نطفه خفه شده است.

آیا موضوعی وجود دارد که از گذشته دور به آن علاقه داشته اید و به دلایل مختلف از آن غافل شده اید؟ اما هنوز هم بر این باورید که می توانید در آن صاحب نظر و توانا باشید؟ اگر چنین علاقه ای دارید، حتماً به دنبال آن بروید. ممکن می باشد یکی از استعدادهای پنهان شما در آن موضوع یا حواشی آن نهفته باشد.

4.تست شخصیت شناسی بدهید.

یکی از بزرگ ترین مزایای تست های شخصیت شناسی این می باشد که شما را با ویژگی ها و همچنین خصوصیات درونی آشنا می کند که ممکن می باشد تا به حال به آنها توجه نمی کردید. یکی از بهترین تست های شخصیت شناسی که توسط مؤسسه های روانشناسی تایید شده است، تست شخصیت شناسی MBTI ایران تلنت می باشد. با استفاده از نتایج این آزمون، شما می توانید با استعدادهای نهفته، توانمندی ها و مهارت هایتان بیشتر آشنا شوید و به همین راحتی می توانید استعدادهای پنهان خود را شناسایی کنید و برای پیشرفت سراغ آنها بروید. با این آزمون، شما می توانید به شناخت عمیقی از خود برسید و بدانید چگونه می توانید در دنیای پیرامون خود رشد و پیشرفت بیشتری داشته باشند.

 

استعداد پنهان

 

5.از اطرافیان خود راجع به استعدادها و توانایی های خود بپرسید.

از اطرافیان خود بخواهید درباره استعدادهای شما صادقانه صحبت کنند. از آن ها بخواهید عادات بد و نقاط ضعف شما را کنار بگذارند و یک یا دو مهارتی که احساس می کنند بر آن ها مسلط هستید را به شما یادآوری کنند. استراتژی شما در پرسیدن این سوال باید به صورت نفر به نفر باشد و نه گروهی.

در ادامه، پاسخ همۀ افراد را یادداشت کرده و کنار هم قرار دهید سپس آن ها را تحلیل کنید. تحلیل این پاسخ ها کمک می کند برخی از استعدادهای پنهان خود را بشناسید. وقتی این استعداد پنهان آشکار و هویدا شد، از زندگی خود بیش از پیش لذت خواهید برد. با استفاده از آن ها می توانید در کسب و کار خود پیشرفت کرده و به یک ستاره تبدیل شوید؛ یا کیفیت محصول و خدمت خود را بالاتر ببرید یا ارتباطات و شبکه های ارتباطی تان را بهبود ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست