6 نشانه اصلی اضطراب

6 نشانه اصلی اضطراب

6 نشانه اصلی اضطراب

اضطراب از ذهن ناشی می شود. این به نحوه واکنش شما نسبت به اتفاقاتی که در پیرامون شما رخ می دهد بستگی دارد. یا بیش از حد حساس هستید، یا منطقی هستید، یا اهمیتی نمی دهید. اما گاهی اوقات، اضطراب می تواند به حدی برسد که شما را به یک بیمار روانی تبدیل کند. برخی علائم وجود دارد که اگر کسی طعمه چنین شرایطی شود به شما می گوید. در اینجا 6 نشانه اصلی اضطراب ذکر شده است:

1. درماندگی

اولین نشانه اصلی اضطراب، احساس درماندگی است. فرد قادر به درک وقایع اطراف نیست و احساس می کند به راحتی از کنترل خارج شده است. به نظر می رسد همه چیز در اطراف او را درگیر می کند و او غیرممکن است که بتواند کارها را راحت پیش بگیرد و کاری انجام دهد. احساس ناتوانی محض حتی وقتی همه چیز خوب است ، نشانه بسیار بزرگی از اضطراب است.

 

2. دلواپسی

فرد جدا از احساس ناتوانی، از همه چیز احساس نگرانی می کند. تمام نتایج منفی احتمالی در درون ذهن بازی می کنند و آنچه در این مرحله می توان فکر کرد این است که چگونه همه چیز می تواند از بد به بدتر برسد. حتی وقتی محرک خارجی وجود نداشته باشد، شخص بدون هیچ دلیلی وحشت می کند و به بدبختی های احتمالی فکر می کند. چنین دلهره غیر منطقی نشانه مطمئنی از اضطراب است. گاهی اوقات خود بیمار می داند که این احساس غیر منطقی است اما هنوز قادر به کنترل آن نیست.

3. تعریق و لرزیدن

جدا از هر آنچه در ذهن می گذرد، فرد مشکلات فیزیولوژیکی مانند لرزیدن و تعریق را نیز تجربه می کند. این اتفاق به دلیل استرس و تنشی که اضطراب به همراه دارد رخ می دهد.

 

4. حالت تهوع

در هنگام اضطراب فرد حالت تهوع را نیز تجربه می کند. ممکن است شخص بدون هیچ دلیلی احساس ناراحتی کند. همه اینها در ذهن ایجاد می شود زیرا اساساً اضطراب یک بیماری روانی است. پاسخ همانطور که بدن به آنچه در ذهن می گذرد پاسخ می دهد ، فیزیکی است.

5. تنفس سریع

نشانه دیگر اضطراب، تنفس سریع است. فردی که از اضطراب رنج می برد سریع تنفس می کند و حتی بدون خستگی نفس نفس می زند. تنفس سریع عمدتا به دلیل نیاز بدن به اکسیژن بیشتر ایجاد می شود ، زیرا اضطراب به بدن می گوید که خفه می شود و نیاز به تنفس اکسیژن بیشتری دارد.

 

6. افزایش سرعت ضربان قلب

افزایش سرعت ضربان قلب یکی دیگر از واکنشهای فیزیولوژیکی اضطراب است. با احساس نیاز بدن به پمپاژ خون اکسیژن دار بیشتر به سیستم ، ضربان قلب افزایش می یابد.

 

برای اطلاعات از آخرین کتاب های صوتی منتشر شده به وب سایت و اینستاگرام ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *