5 ویژگی عالی یک مدیر

 5 ویژگی عالی یک مدیر

هر مدیر تفاوت قابل توجهی با مدیر دیگر دارد اما برخی از ویژگی ها در همه آنها مشترک است. آیا می دانید آنها چه هستند؟ آنها خصوصیات ذاتی یک مدیر هستند. در اینجا 5 ویژگی عالی یک مدیر آورده شده است که باید آنها را بشناسید.

  1. اعتماد به نفس

اکثر افرادی که از ویژگی ها و پتانسیل های تبدیل شدن به مدیران ارشد برخوردار هستند، دارای اعتماد به نفس و عزت نفس زیادی هستند. آنها آنقدر به خود اعتقاد دارند که می توانند دیگران را وادار کنند که به آنها اعتقاد داشته و از آنها پیروی کنند.

  1. شجاعت

اگر کیفیت مهمی وجود دارد که مدیران را از افراد عادی جدا می کند، شجاعت است. شجاعت نه تنها برای برداشتن گام های جدید برای آینده بلکه برای اشتباه کردن و تحمل پیامدهای آن نیز مهم است.

  1. فروتنی

اگر هر شخص متکبر خود را مدیر بنامد، پس بسیار اشتباه می کنند. از نلسون ماندلا تا گاندی، از لینکلن تا جورج واشنگتن، از نزدیک توجه و دقت کنید و خواهید دید که ویژگی مشترک همه این مدیران فروتنی است.

4- مهارت افراد

آیا از شنیدن اینکه این یکی از برترین ویژگیهای یک مدیر است متعجب شده اید؟ همه مدیران به طور معمول در ایجاد و حفظ روابط با مردم تبحر دارند. خواه یک سخنور خوب باشد ، واداشتن مردم برای گوش دادن به شما یا وادار کردن افراد دیگر برای انجام کار شما ، مهارت های افراد خوب بسیار مهم است.

  1. از خودگذشتگی

آیا توجه کرده اید که وقتی مدیران به اوج می رسند ، یکی از اولین دلایل انحطاط آنها عدم ایثار است؟ مراقبت از پیشرفت افراد دیگر و دیدن مزایای آنها یکی از ویژگی های برتر یک مدیر است. یک مدیر باید درک کند که پیشرفت او همراه با پیروان یا زیردستانش است.

برای اطلاعات از آخرین کتاب های صوتی منتشر شده به وب سایت و اینستاگرام ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *