5 نکته برای ایجاد تعادل در زندگی شغلی و شخصی شما

ایجاد تعادل در زندگی شغلی و شخصی

5 نکته برای ایجاد تعادل در زندگی شغلی و شخصی شما

نوع زندگی ما امروز بسیار شلوغ و طاقت فرسا است، فضای بسیار کمی برای وقت گذاشتن با خانواده و دوستان باقی می گذارد. اما به خاطر رفاه حال خودمان، باید از زندگی روزمره کاری که تعادل کار و زندگی را که بنیان روابط سالم و یک خانواده شاد را تشکیل می دهد. بنابراین، شما باید تعادل در زندگی شغلی و شخصی شما ایجاد شود.

1. کار را به خانه نبرید

هرگز کار را به خانه خود منتقل نکنید زیرا در این صورت شما نمی توانید بین محل کار و خانه خود تمایز قائل شوید و به طور غیر ارادی رفتار با اعضای خانواده خود را به عنوان همکار آغاز کنید. وقتی در خانه کار می کنید، وقت با کیفیتی را که باید در خانواده می گذرانید، کاهش می دهید. ذهن شما را به خود مشغول می کند و به شما اجازه نمی دهد روی چیز دیگری تمرکز کنید.

2. با خانواده خود وقت بگذرانید

هر چقدر که مشغول کار خود باشید، گذراندن اوقات با کیفیت در کنار خانواده خود را مهم جلوه دهید. همسر و بچه های شما به شما احتیاج دارند و مگر اینکه به آنها وقت بدهید ، در طی یک دوره زمانی آنها به مشارکت شما در زندگی اعتراف نخواهند کرد و شما را از زندگی خود دور می کنند ، چیزی که شما نمی خواهید.

3. یک وعده غذایی را در کنار خانواده خود امتحان کنید

سعی کنید حداقل یک وعده غذایی در روز را با تمام اعضای خانواده خود بخورید. بسته به برنامه کاری ممکن است هر کدام از صبحانه ها یا شام ها را بخورید. این خانواده از طریق میز ناهار خوری به هم متصل می شوند ، و همچنین روزهایی را که برای هر یک از روزها گذرانده است با یکدیگر تقسیم می کنند. این زمانی است که می خواهید حکایات را با دیگران در میان بگذارید و با اعضای خانواده خود بسیار بخندید. این پیوندی ایجاد می کند که خانواده را بدون توجه به هر چیزی حفظ می کند.

4- درگیر مسائل خانوادگی باشید

ضروری است که مسئولیت خانه را بر عهده شخص دیگری نگذارید زیرا کار دارید. چندین مورد خانوادگی وجود خواهد داشت که حضور شما نه تنها بسیار خواستار است بلکه ضروری است زیرا شما عضوی از خانواده هستید و سهم / نظر شما همیشه مهم است. به بهانه برنامه شلوغ کاری از چنین مسئولیت هایی پرهیز نکنید.

5- خود را از استرس اضافی خلاص کنید

یک نکته اساسی برای حفظ تعادل زندگی کاری در زندگی پرمشغله امروز ، نیاز به رهایی از تنش و استرس ناشی از کار است. چندین روش از جمله مدیتیشن ، ماساژ ، تمرینات و موارد دیگر را امتحان کنید و از نگرانی مداوم که هوشیاری شما را به خود مشغول کرده و از همراهی با بدن و ذهن در کنار خانواده شما جلوگیری می کند خلاص شوید.

به یاد داشته باشید که ضروری ترین نیاز به داشتن تعادل بین زندگی و زندگی کاری، اشتیاق به آن است. وقتی می خواهید خودتان در یک خانواده پر جنب و جوش و شاد باشید، هرچقدر کارتان سخت باشد ، همیشه موفق خواهید شد برای کسانی که هویت شما ناقص است، وقت پیدا کنید.

 

برای اطلاعات از آخرین کتاب های صوتی منتشر شده به وب سایت و اینستاگرام ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *