10 دلیل برای هر روز لبخند ردن 

بسیاری لبخند زدن را به عنوان پاسخ غیر ارادی به چیزهایی که باعث شادی و خنده شما می شوند، می دانند. گرچه این مشاهدات قطعاً درست است، اما آنچه بیشتر مردم نادیده می گیرند این است که لبخند زدن می تواند به همان اندازه یک پاسخ داوطلبانه باشد که یک انتخاب آگاهانه و قدرتمند است.

 

ارتباط خوبی بین سلامتی، طول عمر و لبخند یافت شده است. از همه مهمتر، مطالعات نشان داده است که فقط عمل لبخند زدن، خواه نتیجه یک شادی واقعی باشد یا یک عمل، می تواند فواید کوتاه مدت و بلند مدت برای سلامتی و سلامتی افراد داشته باشد.

هنوز قانع نشده اید؟ در اینجا 10 دلیل اصلی وجود دارد که باید هر روز آگاهانه برای لبخند زدن تلاش کنید.

لبخند باعث جذابیت ما می شود

ما به طور طبیعی به سمت افرادی که لبخند می زنند جذب می شویم. یک عامل واقعی جذب فیزیکی با عمل لبخند زدن مرتبط است. جای تعجب نیست که حالتهای شدید یا منفی صورت مانند اخم در واقع برعکس عمل می کنند، از قدرت جذب لبخند خود برای جذب مردم به داخل استفاده کنید.

لبخند استرس را برطرف می کند

استرس می تواند در تمام وجود ما نفوذ کند و واقعاً در چهره ما نمایان شود. لبخند زدن نه تنها به شما کمک می کند. فرسوده و خسته به نظر نرسیم بلکه در واقع می تواند به کاهش استرس کمک کند.

باور کنید یا نکنید لبخند حتی اگر تمایل به لبخند زدن ندارید یا حتی نمی دانید که لبخند می زنید، می تواند استرس را کاهش دهد! وقتی استرس دارید ، وقت بگذارید و لبخند بزنید. شما و اطرافیانتان از مزایای آن بهره مند می شوید.

لبخند خلق و خوی ما را بالا می برد

دفعه دیگر که حالتان بد شد، لبخند بزنید. احتمال زیادی وجود دارد که روحیه شما به سمت بهتر شدن تغییر کند. لبخند زدن می تواند بدن را فریب دهد تا به شما در بالا بردن روحیه کمک کند ، زیرا عمل جسمی لبخند زدن پیام عصبی را در مغز شما فعال می کند.

یک لبخند ساده می تواند باعث ترشح ارتباطات عصبی تقویت کننده نوروپپتیدها و همچنین انتقال دهنده های عصبی تقویت کننده خلق و خو مانند دوپامین و سروتونین شود. به لبخند زدن مانند یک ضد افسردگی طبیعی فکر کنید.

 

لبخند مسری است

لبخند نه تنها قدرت بالابردن روحیه شما را دارد، بلکه می تواند حالات دیگران را نیز تغییر داده و اوضاع را شادتر کند.

بخشی از مغز شما که وظیفه کنترل بیان لبخند را بر عهده دارد. به این معنی که لبخند زدن می تواند کاملاً ناخودآگاه باشد، خصوصاً وقتی که صحبت از عادت ما برای تقلید از لبخند شخص دیگر باشد. بله ، از نظر علمی ثابت شده است که لبخند “مسری” است!

لبخند سیستم ایمنی شما را تقویت می کند

لبخند همچنین می تواند سلامت کلی شما را تقویت کند. عمل لبخند زدن در واقع به سیستم ایمنی بدن انسان کمک می کند تا عملکرد موثرتری داشته باشد. تصور می شود که هنگام لبخند زدن، عملکرد ایمنی بدن به دلیل آرامش بیشتر بهبود می یابد (به لطف آزاد شدن انتقال دهنده های عصبی خاص).

چرا علاوه بر اقدامات احتیاطی مانند شستن دست ها، با لبخند زدن سعی در جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا ندارید؟

 

لبخند فشار خون شما را کاهش می دهد

هنگام لبخند زدن، فشار خون شما قابل اندازه گیری است. اگر در خانه دستگاه اندازه گیری فشار خون دارید، آن را امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید، یک اندازه گیری را انجام دهید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و در حالی که هنوز لبخند می زنید، بار دیگر عدد آن را بخوانید. آیا تفاوتی مشاهده می کنید؟

لبخند باعث می شود احساس خوبی داشته باشیم

مطالعات نشان داده است که لبخند باعث ترشح اندورفین، مسکن طبیعی و سروتونین می شود. این سه انتقال دهنده عصبی در کنار هم باعث می شوند از سر تا پا احساس خوبی داشته باشیم. این مواد شیمیایی طبیعی نه تنها روحیه شما را بالا می برند بلکه باعث آرامش بدن و کاهش درد جسمی می شوند. لبخند زدن یک داروی طبیعی است.

لبخند زدن باعث می شود جوانتر به نظر برسید

لبخند نه تنها باعث جذابیت بیشتر شما می شود بلکه می تواند جوانی شما را نیز جلوه دهد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن از آنها استفاده می کنیم ، صورت را نیز بلند می کنند و باعث می شود فرد جوان تر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب لیفت صورت ، فقط سعی کنید روزانه لبخند بزنید – جوانتر به نظر می رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

لبخند باعث موفقیت شما می شود

مطالعات نشان داده است که افرادی که به طور منظم لبخند می زنند، اعتماد به نفس بالاتری پیدا می کنند، احتمال ارتقا بیشتر و نزدیک شدن به آنها بیشتر است. در جلسات و قرارهای کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که مردم واکنش متفاوتی به شما نشان می دهند.

لبخند به شما کمک می کند تا مثبت باشید

این تست را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخت است، نه؟

حتی وقتی لبخند غیر طبیعی یا اجباری احساس می شود، باز هم مغز و در نهایت بقیه بدن ما این پیام را می فرستد که “زندگی خوب است!” با لبخند زدن از افسردگی ، استرس و نگرانی فاصله بگیرید.

 

اگر میخواهید شادتر باشید و هر روز لبخند بر لبانتان بنشیند به “کتاب صوتی راز زندگی شاد” گوش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید