بهترین دوست خود باشید

بهترین دوست خود باشید

 

مهم نیست که چقدر فرد برون گرا باشید، باز هم اکثر 24 ساعت را تنها می گذرانید. یا کارهای روزمره را انجام دهید یا فقط دراز بکشید یا هر چیز دیگری برای آن موضوع. تنها شخصی که در این زمان ها با شما هست، خودتان هستید و از این رو ضروری است که با پیروی از روش های ذکر شده در زیر، بهترین دوست خود شوید.

1. خود را همانطور که هستید بپذیرید

یک دوست خوب هرگز در مورد قیافه یا ثروت قضاوت نمی کند و شما را همانطور که هستید می پذیرد. از این رو، برای اینکه دوست صمیمی خود باشید، باید شکایت از نقص خود را متوقف کنید ، و از آنچه خدا به شما برکت داده خوشحال باشید.

2. به گفتگو با خود بپردازید

اگر در زمانهایی که تنها هستید احساس تنهایی می کنید ، فقط با خود صحبت کنید. گفتگوی شخصی می تواند به شما کمک کند تا علاوه بر کمک به وقت خود ، از ناامنی های خود عبور کنید.

 

3. با خود روراست باشید

بدتر از دروغ گفتن به دیگران، دروغ گفتن به خود است. به وجدان خود گوش فرا دهید و بیشتر اوقات واقعیت را بررسی کنید.

4. به خودتان پاداش دهید

از دستاوردهای اندک خود قدردانی کنید. جلوی آینه بایستید و به آنچه می بینید لبخند بزنید. به ازای هر کار کوچکی که انجام می دهید و هر پیشرفت کوچکی که دارید به خود پاداش دهید.

 

5. مثبت اندیش باشید

هرگز امید خود را از دست ندهید و همیشه جنبه روشن امور را ببینید. فقط با شانه های شلخته آنجا ننشینید فقط به این دلیل که در کاری شکست خورده اید. بلند شوید و لباس های خود را از گرد و غبار پاک کنید ، و دوباره شروع به دانستن کنید که مطمئناً به آنچه می خواهید برسید.

 

6. با دیگران به اشتراک بگذارید

اگر واقعاً بهترین دوست خود هستید، نباید بگذارید که در درون شما به آرامی بمیرد. به دنبال شکل گیری دیگران باشید و با نزدیکان و عزیزان خود به اشتراک بگذارید. بهترین دوست بودن خود به این معنی نیست که باید یک زندگی انفرادی داشته باشید.

 

7. خودتان را محاکمه کنید

درست مثل دوست خوب، شما نیز باید دائماً خود را برای رسیدن به اهداف خود تشویق کنید. هرگز اجازه ندهید که زانوهایتان حتی برای نمونه تسلیم شود ، اما تا رسیدن به اوج خود ادامه دهید.

8. مراقب خود باشید

بسیاری از فیلسوفان و دانشمندان آنقدر وقت خود را صرف نشخوار کردن نظریه ها کرده اند که تا زمانی که بدنشان خراب نشد، از خود غافل شدند. اگر می خواهید بهترین دوست خود باشید ، مانند یک دوست از خود مراقبت کنید. ثروت یک بار از دست رفته ، می تواند بازیابی شود ، اما سلامتی هرگز با ترک آن بر نمی گردد.

 

برای اطلاعات از آخرین کتاب های صوتی منتشر شده به وب سایت و اینستاگرام ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *